خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

تماس بگیرید

آگهی استخدامی ماما در سال ۹۵

  • ارسال شده: دی ۵, ۱۳۹۵ ۸:۴۳ ق٫ظ
  • انقضاء: 32 روز, 14 ساعت

توضیحات بیشتر

خبر ۲ دی ۹۵: مجوز استخدام ۵۰۰ ماما به سازمان تامین اجتماعی داده شد (منبع: خبرگزاری تسنیم)

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی ۵۰۰ ماما را در کشور استخدام خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، محمود ربیعی امشب در حاشیه مراسم رونمایی از طرح الکترونیکی خدمات مامایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجوز استخدام ۵۰۰ ماما به سازمان تامین اجتماعی داده شد تا بتواند کادر خود را در این زمینه تکمیل کند.

وی تاکید کرد: این سامانه الکترونیکی ماماها به صورت پایلوت در ۳ استان اصفهان، اردبیل وگلستان راه‌اندازی شد و با اجرای این طرح به زودی در همه کشور فراگیر می‌شود و ماماها می‌توانند فعالیت خود را گسترش دهند.

ربیعی تصریح کرد: ماماها دارای مطب با این سامانه می‌توانند انواع آزمایش‌ها مانند ایدز، هپاتیت و سونوگرافی را بنویسند تا مادران و کودکان در سلامت به سر ببرند.

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی تصریح کرد: این طرح امنیت مادران و کودکان را تامین می‌کند و مادران دوران بارداری خوبی را طی می‌‎کنند و پیش به سوی زایمان طبیعی بروند.

ربیعی افزود: بیش از ۸ هزار مامای فعال در کشور وجود دارند که در فرآیند بارداری به مادران کمک می‌کنند تا کودکان سالمی به دنیا بیایند.

وی تصریح کرد: بیمه‌ها نقش بزرگی در تحول سلامت داشتند و در طول ۳ سال گذشته هزینه جیب مردم را کاهش شدیدی دادند به صورتی که قبل از آن مردم باید ۶۰ تا ۸۰ درصد را از جیب باید هزینه درمان می‌پرداختند اما با این طرح و حمایت بیمه‌ها هزینه‌ها از جیب مردم به ۸ درصد در روستاها و ۱۰ درصد در شهرها رسیده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: با اجرای این طرح به اندازه ۳۰ سال تخت بیمارستانی به کشور افزوده شده و تعرفه پزشکی برای کاهش زیرمیزی و افزایش داروهای زیرپوشش برای خدمات بهتر به مردم را انجام داده‌ایم.

وی تصریح کرد: ما در اجرای این طرح هزینه‌های بیماران صعب‌العلاج را تا ۱۰۰ درصد زیرپوشش خود برده‌ایم و برای سالمندان تعویض مفصل بیماری شایعه این سن را زیرپوشش قرار دادیم که کمک فراوانی به این قشر بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیمه بیش از ۱۰ میلیون انسان کم درآمد شهری و واریز ۸ هزار میلیارد تومان طلب بیمه سلامت از جمله دیگر فعالیت‌ها در این مدت بوده که ۴ هزار میلیارد پرداخت شده و ۴ هزار میلیارد دیگر هم در چندهفته دیگر پرداخت می‌شود.

ربیعی تصریح کرد: بیمه‌ها تکمیل کننده طرح تحول سلامت در کشور هستند.


خبر ۳۰ خرداد ۹۵ : بیکاری ماماها با طرح تحول سلامت مغایر است (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

رییس انجمن علمی مامایی ایران عملکرد دو وزارت خانه را برخلاف سیاست های دولت دانست و گفت: این شیوه برنامه ریزی، مطب ها را به تعطیلی می کشاند.


خبر ۸ خرداد ۹۵ : نبود نظام سازمانی دغدغه بزرگ ماماهای گلستان (منبع : خبرگزاری مهر)

آمارهای نگران کننده مشکلات مادران باردار در حالی به نبود ارتباط لازم با ماماها ختم می شود که فعالان این حوزه درمانی خود دارای معضلاتی چون کمبود اشتغال و نبود سازمان نظام مند هستند.


خبر ۲۱ اردیبهشت ۹۵ : بیمه خدمات مامایی بار مالی ندارد (منبع : خبرگزاری مهر)

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی، گفت: باید خدمات مراقبت از مادران باردار و نوزادان توسط ماماها که متبحرترین عضو نظام سلامت هستند انجام شود.


خبر ۲۱ اردیبهشت ۹۵ : امسال حدود ۲هزار ردیف استخدامی برای ماماها در نظرگرفته شده است (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: امسال حدود ۲هزار ردیف استخدامی برای ماماها در نظرگرفته شده که جای خوشحالی دارد اما تعدادی از آنان در حوزه های غیرمرتبط فعالند که این امر جفا به قشر مامایی است.


خبر ۲۱ اردیبهشت ۹۵ : استخدام ۲ هزار و ۱۰۰ ماما تا اواخر اردیبهشت ماه (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

نماینده جامعه مامایی گفت: استخدام ۲ هزار و ۱۰۰ ماما تا اواخر اردیبهشت ماه این کمبود را جبران  می کند و از نرخ رو به رشد بیکاری می کاهد.


خبر ۲۱ اردیبهشت ۹۵ : اخذ مجوز استخدام ۷۸ نیروی ماما برای دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور  (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: مجوز استخدام ۷۸ نیروی ماما برای مجموعه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اخذ شده است و می‌توان این تعداد نیرو را به مجموعه اضافه کرد و به کار گرفت.


خبر ۲۰ اردیبهشت ۹۵ : یک هزار و ۱۸۵ ‌ماما پاسخگوی نیازهای گیلان نیست (منبع : خبرگزاری تسنیم)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: یک هزار و ۱۸۵ ‌ماما در استان گیلان در حال خدمت‌رسانی هستند که با ترویج زایمان طبیعی در استراتژی جدید وزارت بهداشت، مسلما” این تعداد پاسخگوی نیاز جامعه نخواهد بود.


خبر ۲۰ اردیبهشت ۹۵ : ماماها دومین قشر بیکار نظام سلامت (منبع : خبرگزاری ایسنا)

رییس نظام پزشکی استان اصفهان گفت: متاسفانه بیشترین درصد بیکاران نظام پزشکی بعد از پزشکان عمومی، ماماها هستند.


خبر ۱۹ اردیبهشت ۹۵ : رفع کمبود نیروی مامایی مراکز درمانی تامین اجتماعی با برگزاری آزمون (منبع : خبرگزاری ایرنا)

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: تلاش می کنیم از طریق برگزاری آزمون، کمبود نیروی مامایی در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی رفع شود.


خبر ۱۹ اردیبهشت ۹۵ : علت بیکاری ماماهای ایران (منبع : خبرگزاری تسنیم)

رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت، علت بیکاری ۲۴۰۰ مامای کشور را تشریح کرد.


خبر ۱۸ اردیبهشت ۹۵ : انجام روش غیرمعقول در استخدام “ماما”ها (منبع : خبرگزاری ایلنا)

رییس انجمن زنان و مامایی ایران کاهش ۱۰ درصدی سزارین در بیمارستان‌ها را غیرکارشناسی عنوان کرد.


خبر ۱۸ اردیبهشت ۹۵ : خطر بیکار شدن ۲۴۰۰ ماما (منبع : خبرگزاری مهر)

رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت در پاسخ به برداشت نادرست برخی ماماها از صحبت های وزیر بهداشت، گفت: باید به فکر کار برای ماماهای بیکار باشیم.


خبر ۱۵ اردیبهشت ۹۵ : استخدام بیش از ۲ هزار ماما در سال جاری (منبع : خبرگزاری صدا و سیما)

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استخدام ۲ هزار و ۱۶۰ ماما در دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت و بیمارستانها تابعه تا اواخر اردیبهشت خبر داد.

شناسه آگهی : 142585f546a978ee

گزارش مشکل

درخواست شما در حال پردازش است ، لطفا چند لحظه صبر کنید ....

ارسال نظر